„Žaismė ir atradimai“ inovatyviai praturtins ikimokyklinukų ugdymą

Nuo šių mokslo metų mūsų darželio ikimokyklinių grupių mokytojai praturtins ugdymo procesą siūlomomis idėjomis, kurios pateiktos rekomendacijose  „Žaismė ir atradimai“. Čia  pateikiamos inovatyvios idėjos kasdienėms vaikų veikloms organizuoti. Dalyvaudami šiose veiklose vaikai turės galimybę įgyti gebėjimus, kurie  yra svarbūs vaikams iki šešerių metų.

Tyrinėjimo, problemų sprendimo, kūrybingumo, mokėjimo mokytis, aplinkos pažinimo, skaičiavimo ir matavimo, sakytinės ir rašytinės kalbos, technologiniam ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui, emocijų suvokimui ir raiškai bei kitiems gebėjimams plėtoti parengtos atskiros užduotys, kurios pritaikytos pagal amžiaus grupes.

Siūlomose veiklose daug dėmesio skiriama STEAM, informatinio mąstymo, darnios plėtros ir kitų sričių ugdymui. Pateikiamos veiklos ir specialiai vaikams sukurtos ugdymo priemonės, padedančios sudėtingus mokslo atradimus padaryti prieinamus ir prasmingus.

Organizuodami ugdymą pagal šias rekomendacijas, mokytojai  tobulins ikimokyklinio ugdymo praktikos kokybę, diegs mokslo pažanga grindžiamą ugdymą ir inovatyvius pedagoginius metodus bei priemones.