Mūsų darželyje sukurta visapusišką tobulėjimą skatinanti žaisminga ir jauki aplinka. Tai gyva ir besikeičianti sistema, kur vaikai žaidžia, muzikuoja, sportuoja, samprotauja, sprendžia problemas, yra skatinami sutelkti dėmesį, suvokti, įsiminti, kritiškai mąstyti ir taikyti įvairius pasaulio pažinimo būdus: stebėti, klausinėti, eksperimentuoti, prognozuoti, ieškoti informacijos.

Vaikų aktyviai fizinei veiklai įrengėme sporto salę, kurioje gausu įvairių priemonių. Tai viena iš pačių mėgstamiausių vaikų buvimo vietų. Kūno kultūros pedagogė čia organizuoja vaikų aktyvią sportinę veiklą.

Darželyje turime žaidimų kambarį „Vaikų respublika“. Tai savita erdvė, kur vaikai gali žaisti su tokiais žaislais, kokių nėra grupėse, gali kurti ant šviesos stalų, džiaugtis šviesos spalvų malonumais, kurti lėlių spektaklius, žaisti su „Mėnulio“ smėliu ir t.t. Tai viena mėgstamiausių vaikų erdvių, kur neretai užsuka ir tėveliai.

Vaikų kūrybai ir fantazijoms realizuoti išnaudojame visas darželio erdves – net koridorius. Čia ypač puiki atmosfera piešti, kurti ir padūkti su draugais. Dažnai koridoriuose yra eksponuojami vaikų darbeliai, parodos ar įvairios, aktualios temos.

Grupėse aplinka atitinkanti vaikų amžių ir poreikius, funkcionali ir lengvai keičiama. Vaikai patys gali keist grupės aplinką. Jiems panorėjus, lovos-čiužiniai labai greitai gali virsti „tvirtovės sienomis ar tiltu“.

Pedagogams ir vaikams sudarytos sąlygos naudotis šiuolaikinėmis technologijomis: kompiuteriais, interaktyvia lenta, fotoaparatais, multimedija ir kt. Interaktyvi rašomoji lenta, kurioje galime pateikti dinamišką informaciją, piešti ir rašyti skaitmeniniu rašikliu, suteikia galimybę sukurti įdomią ugdymosi aplinką pasinaudojant didelio ekrano teikiamomis galimybėmis. Interaktyvi lenta „draugauja“ su visomis moderniausiomis technologijomis (multimedija, internetu). Vaikai ne tik gali atlikti įvairias užduotis, bet ir žiūrėti didaktinio pobūdžio filmukus, ieškoti informacijos internete.

Turime kūrybines dirbtuves, kur vaikai randa daug įvairių spalvų ir faktūrų medžiagų bei įvairių priemonių meninei veiklai. Čia vaikai išbando įvairias technikas ir patiria kūrybos džiaugsmą. Menų pedagogė skatina vaikus atsiskleisti, laisvai kurti ir išgyventi kūrybinį džiaugsmą.

Didelį dėmesį skiriame lauko aplinkos įrengimui. Darželio kieme vaikai žaidžia, sportuoja, ilsisi ir stebi juos supantį pasaulį. Jie patys augina įvairias daržoves, uogas, vaismedžius. Pačių pasodintos žemuogės, serbentai ir avietės, jau duoda derlių, o vaismedžių derliaus dar teks palaukti. Sportavimui įrengėme įvairių sporto-žaidimo kompleksų, įsigijome dviratukų ir rogučių.

Specialistų, t. y. logopedžių ir psichologės kabinetai jaukūs, aprūpinti mokomosiomis priemonėmis, kurios nuolat atnaujinamos. Vaikai noriai lankosi šiuose kabinetuose.

Muzikos salėje vaikai dainuoja, šoka, improvizuoja. Įvairūs muzikos instrumentai padeda vaikams atrasti įvairius garsus ir leidžia patiems muzikuoti. Muzikos salėje vyksta visos darželio šventės, ruošiami ir pristatomi spektakliai, rengiamos popietės ir vakaronės su tėveliais.

Be darželio aplinkų, vaikai dažnai patenka į aplinką už darželio ribų. Organizuojamos įvairios išvykos į sporto mokyklą, saugaus vaiko mokyklą, pas draugus į kaimyninius darželius. Dažnai aplankome lėlių teatrą ar biblioteką. Vaikų darbeliai nuolat keliauja į įvairias parodas mieste.