Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos fakulteto studentų praktika darželyje

Praktika – tai galimybė pritaikyti turimas teorines žinias bei tobulinti profesinius ir bendruosius gebėjimus.

Jau ne pirmus metus mūsų darželis bendradarbiaudamas su VDU sudaro sąlygas Psichologijos katedros studentams atlikti praktiką įstaigoje. Studentės mielai bendrauja su vaikais, dalinasi žiniomis, kasdieninėje ugdomojoje veikloje organizuoja ir praveda užsiėmimus, kurių metu  stengiasi  sukurti ir palaikyti saugią, tolerantišką, vaiko emocinį, socialinį vystymąsi palaikančią aplinką. Vaikams labai patiko užsiėmimas „Visos emocijos yra svarbios“. Vaikai mokėsi diskutuoti ir išreikšti savo nuomonę, mokėsi atpažinti emocijas, tinkamą elgesį. Pritaikant Sąmoningo dėmesingumo (angl. mindfulness) elementus,  Agnė Valašimaitė ir Austėja Alminaitė rodė vaikams kvėpavimo pratimus emocijoms suvaldyti.

Stebėdamos kasdienes mokytojų inicijuotas ir pačių darželinukų spontaniškai atliekamas veiklas, jos tapdavo ir pedagogių pagalbininkėmis, džiaugėsi nuoširdžiu vaikų bendravimu.