Naujienos

Tarptautinio Erasmus+ projekto „Laimingo visų kultūrų vaikams darželio modelio kūrimas“ stažuotė Islandijoje

Šiuolaikinėje visuomenėje daugiakultūrinės darželio grupės tampa kasdienybe, su kuria susiduriantis mokytojas turi būti atviras naujovėms, iššūkiams, priimant skirtumus, pasirengęs kasdien „augti“ bei tobulėti. Mokytojui labai svarbu nebijoti „išlipti“ iš savo komforto zonos ir plėsti savo paties, kaip asmenybės, ribas. Liepos 3 – 7 dienomis mūsų darželio mokytojos Jolanta Orintaitė, Irma Mackevičienė, Virginija Dirdaitė dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto „Laimingo visų kultūrų vaikams darželio modelio kūrimas“ stažuotėje Islandijoje. Drauge vyko kolegės iš Kauno lopšelių – darželių „Žilvitis“, „Vaikystė“ bei „Pušynėlis“. Nuvykę susipažinome su mokytojais iš Maltos, Kipro, Vokietijos ir Suomijos.

Kurso „Iceland – landscape and legends“ metu mokytojai studijavo senąsias islandų sagas, kurios yra turtingas indėlis į (šiaurės) Europos literatūros paveldą. Mokymų temos pagrindu buvo pasirinkta Njalio saga, kurioje aprašomi 960–1020 m. įvykiai. Keliaujant pietine Islandijos pakrante, dalyviai pajuto ir tyrinėjo peizažą, kurį vėliau panaudojo kaip foną sagos scenoms „išreikšti“ įvairiomis formomis: vaidinant, tapant / piešiant, dainuojant ir kt.

Mokymų vieta – vis kita erdvė, istoriškai susijusi su nagrinėjama saga. Darbas vyko mišriomis grupėmis bei individualiai. Senosios kultūros pažinimas padėjo geriau įsigilinti į sagas ir tarsi jas išgyventi, o kiekviena užduotis – „augti” kaip asmenybei, „augti” kaip komandai, kad sugrįžę galėtume vadinti save pasaulio mokytojais.

Šis projektas yra finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.