Projektas „Viru viru košę“, fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimas

Mūsų darželis jau ne vienerius metus tikslingai dirba siekiant gerinti vaikų fizinę, psichinę sveikatą bei formuoja taisyklingos ir sveikos mitybos įpročius. Vaikai geba klasifikuoti maisto produktus į sveikus ir nesveikus, supranta, kad užkandžiui geriau rinktis obuolį nei traškučius. Dažnas atsisako sulčių ir renkasi gerti vandenį, tačiau beveik nieko iki šiol nežinojo apie grūdines kultūras, jų naudą žmogaus organizmui. Norėdami paskatinti vaikus rinktis sveikesnius produktus savo mitybos racione,  ne tik skatiname valgyti rytinę, darželyje tiekiamą košę, bet ir supažindiname su jos sudėtimi, atsiradimo ant stalo procesu, patiekimo būdais bei teikiama organizmui nauda.

Vieną saulėtą spalio mėnesio popietę darželyje vyko projektas „Viru viru košę“, skirtas pasaulinei košės dienai bei pasaulinei sveikos psichikos dienai paminėti. Įgyvendinant šį projektą, pasitelkėme visus bendruomenės  narius. Šventės kulminacija generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokinių virta avižų košė su  uogiene ir saldžiais pabarstukais. Kaip smagu valgyti lauke su mūsų kaimynais kadetais, kartu dalinomės ne tik koše bet ir šypsenomis ir gera nuotaika.

Šis projektas išaugo į respublikinį projektą, kuriame grūdinių kultūrų nauda pasidalins kitų savivaldybių ikimokyklinės įstaigos.