Projekto Nord Plus „Kids go green STEAM“ partnerių susitikimas Rygoje

Birželio 5-7 dienomis, Kauno l/d „Spindulys“ projekto komanda  drauge su Nord Plus projekto „Kids go green STEAM“ partneriais svečiavosi Rygoje, Latvijos sostinėje. Projekto dalyviai lankėsi Sigulda miestelio „Mores“ pradinėje mokykloje – darželyje. Mokytojai stebėjo ugdomają veiklą, apžiūrėjo įstaigos  aplinkas, diskutavo apie Lietuvos ir Latvijos ugdymo proceso skirtumus ir panašumus.

Rygos privačiame darželyje „Abolu maiss“ drauge su partneriais iš Lietuvos ir Estijos pristatytos prezentacijos „Young scientists go green“. Dalintasi gerąja patirtimi, diskutuota apie projekto įgyvendinimo stebėseną. Turiningai praleistas laisvalaikis elnių, briedžių ir danielių veisykloje, aplankyta Siguldos pilis, apžiūrėtas Rygos senamiestis.

Grįžus  iš susitikimo   darželyje vyko projekto pristatymai mokytojams ir vaikams. Mokytojai supažindinti su latvių taikomais ugdymo metodais ir priemonėmis,  vaikų priėmimo į įstaigas, maitinimosi tvarka,  kaimo ir miesto mokyklų panašumais ir skirtumais.

Vyresniųjų grupių vaikus mokytojos Rasa ir Gabrielė supažindino su Latvijos vėliava, herbu, palygino kokia latvių kalba artima lietuvių kalbai. Veiklos kulminacija visi šoko latvių liaudies šokį „Šurp Jana berni“ („Čia yra Jono vaikai“).

Ačiū  Latvijos parteriams už puikų darželių pristatymą ir už nuostabias laisvalaikio praleidimo veiklas.