Pasidžiaukime drauge… saugus ir sveikas tvariai judėdamas!!!

Rugsėjo 16–22 d. daugelyje Lietuvos miestų rengiama Europos judrioji savaitė, kurios metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Pagrindinis mūsų miestų oro taršos šaltinis – transporto priemonių išmetamosios dujos ir nuo gatvių pakeliamos dulkės. Susimąstykime, kokias kenksmingas medžiagas mums tenka įkvėpti kiekvieną dieną ir rinkimės sveikesnę transporto priemonę.

Visą savaitę grupėse buvo kalbama kuo yra naudingas ir kuo žalingas automobilis žmogui ir aplinkai. Vaikai prisiminė saugaus eismo taisykles, piešė plakatus saugaus eismo tema, prisiminė šviesoforo spalvų reikšmes, kalbėjosi apie atšvaitus, dviratininko šalmus.

Kiekviena kelionė, kai einame pėsčiomis ar važiuojame dviračiu, prisideda prie bendro dienos fizinio aktyvumo, kuris labai svarbus gerai savijautai.

„Spindulio” mažieji, atkreipdami dėmesį į siekiamybę parodyti, kad judėti galima ir aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, į kiemą išriedėjo paspirtukais, dviratukais ir kitomis saugiomis priemonėmis.  Vaikai prisiminė  važinėjimosi  taisykles, žinojo, kad saugiam važiavimui būtinas šalmas. Nuotaikinga mankšta, lenktyniavimas, pasivaikščiojimas gryname ore suteikė žvalumo ir energijos, daug teigiamų emocijų.

Organizuodami šią akciją, prisidėjome prie švarios gamtos išsaugojimo!