Interaktyvių ekranų naudojimo galimybės, ugdant priešmokyklinio amžiaus vaikus

Naujų technologijų gausa vis plačiau skinasi kelią ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Mūsų darželio  mokytojai  naudoja nemažai IKT priemonių ugdydami priešmokyklinio  amžiaus vaikus.  Šiuo metu  įsigijome du interaktyvius ekranus, kuriuos ugdymo procese naudos grupių  „Katinėliai“, „Pelėdžiukai“ mokytojai ir vaikai.

Kas tai yra interaktyvus ekranas? Tai viena iš pažangiausių šiuolaikinių technologijų, kuri yra skirta švietimui bei mokymosi procesams, skatinanti aktyvų vaikų dalyvavimą veikloje, norą mokytis bei veikti komandoje. Paprasčiau tariant, tai yra didelis televizorius į kurį integruota interaktyvumo funkcija. Tai reiškia, kad šį kompiuterį galime valdyti liečiant ekrano paviršių ir tuo pačiu matyti vaizdą. Ekranuose papildomai yra įdiegta edukacinė „MozaBook“ programinė įranga, kuri suteikia interaktyvumo ir įdomumo pačiam ugdymosi procesui. Čia galima piešti, maketuoti, grupuoti, naudotis programoje esančiomis  paveikslėlių galerijomis, sukurti individualias užduotis. Šias  interaktyvias užduotis galima tobulinti, grupuoti objektus, įterpti naujas formas, vaizdus, tekstus, vaizdo ar garso iškarpas. Ši mokymo priemonė leis įdomiai, šiuolaikiškai ir efektyviai perteikti vaikams žinias veiklose, padės  individualizuoti ugdymo turinį, gerins vaiko ir mokytojo bendravimą.