eTwinning projektas „The little designer“ („Mažasis dizaineris“)

„Pelėdžiukai“ labai mėgsta konstruoti, yra kruopštūs ir žingeidūs, visuomet sukuria kažką labai gražaus ir neįprasto. Tad nusprendėme tapti „mažaisiais dizaineriais“ kurdami, smalsaudami ir bendradarbiaudami su eTwinning projekto „The little designer“ („Mažasis dizaineris“)  partneriais iš Lietuvos, Lenkijos ir Turkijos. Projektinis darbas prasidėjo 2020 m. rugsėjo mėn. ir baigsis 2021 m. kovo mėn. Projekto tikslas: plėtoti vaikų visuminį ugdymą(si) per STEAM sritis, skatinti į kūrybinį procesą pažvelgti visapusiškai, integruojant visų mokomųjų dalykų žinias ir gebėjimus, lavinti pažinimo, kūrybiškumo, iniciatyvumo ir verslumo kompetencijas, formuoti inovacijų kultūrą, patirti kūrybos džiaugsmą.

Rugsėjo mėnesį rengėme projekto veiklos ir atsakomybės planą atsižvelgdami į partnerių mokyklų pasiūlymus. Organizavome internetinius susitikimus idėjoms dalytis, tartis, bendrauti ir bendradarbiauti. Spalio mėnesį kūrėme dizainą ir projekto logotipą iš gamtinės medžiagos. Lapkričio mėnesio tema: „Dizainas lėkštėje“. Gruodį vaikai kūrė kalėdinius atvirukus. Sulaukėme kalėdinių sveikinimų iš Kauno lopšelio-darželio „Žvangutis“ „Boružėlių“ grupės vaikučių ir mokytojos Birutės Balsaitienės. Jiems taip pat paruošėme ir saugiai perdavėme savo kalėdinius sveikinimus. Sausio mėnesį kūrėme kuo įvairiausius namus ir savo svajonių kambarius. Vasario mėnesį piešime su IT.  Mokiniai pieš, dekoruos pasirinktas raides įvairiomis piešimo programomis ar kitais IKT įrankiais. Iš papuoštų raidžių kurs žodį, plakatą, paveikslą, ornamentą, mozaiką ar kita.

Tikimės, kad projekto metu vaikai įgis žinių ir praktiškai išbandys kas yra dizainas, dizainerio profesija, įgis pasitikėjimo savimi, išgyvens kūrybos džiaugsmą kurdami. Projekto pabaigoje bus sukurta visų projekto partnerių įspūdingiausių kūrybinių darbų (dizainų) elektroninė knyga.

Smulkesnė informacija: „The little designer“