eTwinning projektas „STEAM education in kindergarten- discoveries, experiments, research“ („STEAM“ ugdymas darželyje- atradimai, eksperimentai, tyrimai)

Mažojo mokslininko mokslinė kelionė pasideda nuo elementarių klausimų, pavyzdžiui: „kodėl gintaras yra Baltijos jūros dugne?“, „kaip pasigaminti skrendančią raketą?“, kiek knygų atlaikytų stalas su popierinėmis kojomis?“. „Pelėdžiukų“ grupės vaikučių pirmosios mokslinės hipotezės bei pirmieji moksliniai tyrimai šiemet vyksta eTwinning projekte „STEAM education in kindergarten – discoveries, experiments, research“ („STEAM ugdymas darželyje – atradimai, eksperimentai, tyrimai“).  Projektas prasidėjo 2020 m. rugpjūčio mėn. ir baigsis 2021 m. gegužės mėn. Projekte dalyvauja Lietuvos, Turkijos, Rumunijos, Latvijos ir Graikijos mokytojai ir mokiniai.

Projekto tikslas: plėsti mokinių supratimą apie gamtos reiškinius ir jutimo įgūdžius, pritaikant STEAM metodo elementus. Eksperimentiniais ir tyrimo metodais padidinti vaikų motyvaciją bendrauti ir naudoti įgūdžius, susijusius su mokslu, technologijomis, matematika, inžinerija ir menais. Projekto metu pedagogai dalinasi ugdymo metodais ir būdais, padedančiais ugdyti mokinių gebėjimus edukacinės veiklos metu. Mokomės vieni iš kitų: vaikai, tėvai, mokytojai. Labai tikimės, kad vaikai įgis pasitikėjimo savimi eksperimentuodami, ieškodami, kaupdami, tyrinėdami, kurdami, sistemindami ir pristatydami rezultatus.

Smulkesnė informacija: „STEAM education in kindergarten – discoveries, experiments, research“