Edukacinis renginys „Paukštis ar ne paukštis“ Lietuvos zoologijos sode

Grupės „Gandriukai“ vaikai dalyvavo edukaciniame renginyje „Paukštis ar ne paukštis“.

Ar tikrai tik paukščiai skraido ir ar visi paukščiai skraido? Kas būtent padeda paukščiams skraidyti, kaip jie geba skraidyti? Kokia gebėjimo skraidyti paslaptis slypi jų sparnuose ir pačioje jų kūno gelmėje kauluose? Šios vaikų žinios buvo patikrintos žaidimo metu.

Plunksnas, jų įvairovę, jų skirtingas paskirtis, vaikai pažino jas liečiant ir stebint. Kaip kiaušinis prisitaikęs saugoti viščiuką nuo išorinio pasaulio, sužinojome atlikdami greitą bandymą ir šių savybių įvertinimą.

O kur dar paukščių čiulbėjimas, kuris asocijuojasi su kažkokiais garsais, nes ne visi paukščiai melodingai čiulba. Išgirdome pačius įvairiausius mūsų mažųjų draugų skleidžiamus garsus. Dabar jau žinome kad didžiausias paukštis yra strutis, o mažiausias kolibris. Ekskursijos metu aplankėme čia gyvenančius mažus ir didelius gyvūnus. Nelikome ir be zoologijos sodo dovanėlių – kūrybinių užduočių. Vaikų veiduose nedingo susižavėjimas, girdėjosi nuostabios emocijos.