Draugystė augina vaikus

Mes šventėme sąmoningumo didinimo mėnesį „BE PATYČIŲ“.

Tai buvo akcija,  skirta stabdyti bet kokį žeminantį elgesį. Siekiant įveikti patyčias, itin svarbu ugdyti vaikų emocinį intelektą, padėti vaikui atpažinti savo ir aplinkinių jausmus, gebėti su jais tvarkytis, ugdyti empatiją.

Psichologė Vida, socialinė pedagogė Raminta ir VDU psichologijos katedros studentės Kamilė ir Patricija kvietė vaikus pokalbiams ir žaidimams apie draugystę ir draugiškumą skatinantį elgesį.

Užsiėmimų metu vaikai sužinojo kokie jausmai aplanko kai tu turi žaidimų draugą, kaip jautiesi kai niekas nenori su tavimi draugauti, ką daryti. Labai atsakingai piešė draugo portretą ir jo emociją ant skaidrios plėvelės, gamino ir aptarė priemonę „Pykčio viesulas“.

Kimochi žaislų pagalba vaikai mokėsi kaip sustabdyti konfliktą (technika „STOP – man nepatinka“), pabandė iškvėpuoti – išpūsti „Pyktuką“ iš savo širdelės.

Animacinių filmų pagalba su vaikais buvo aptariamos jų patiriamos ir jiems jau žinomos emocijos. Kūrybinė užduotis – emocijų dėlionė su spontaniškai pasirinktomis priemonėmis savo grupės aplinkoje, suteikė vaikams taip pat daug džiaugsmo. Tokie emocingi užsiėmimai skatina vaikus pažinti savo emocijas, įvardinti jas, taip pat pasitikėti savimi ir gerai sutarti su kitais.