Baltijos šalių bendradarbiavimas prasideda su „Nordplus“

Nordplus Junior projektas „Kids go green STEAM“ – tai projektas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas aktualioms aplinkosaugos problemoms  Baltijos šalyse. Projekto įgyvendinimas suteiks galimybę vaikams įgyti žinių apie ekologinį tvarumą ir jo įtaką  aplinkai, ekologijai, kultūrai.  Projekte pagrindinis dėmesys skiriamas mokymuisi per STEAM, kuris yra edukacinis metodas, naudojantis mokslą, technologijas, inžineriją, meną, matematiką.

Įgyvendindami šį projektą sieksime:

• Kurti naujas idėjas ir efektyvias metodines priemones, naudojant STEAM kaip svarbų metodą ekologiniam švietimui gerinti;
  • Integruoti aplinkosauginio ugdymo idėjas į ugdymo programas;
  • Skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus tapti europiliečiais, atsakingais už savo aplinką;
  • Skatinti mokytojus  dalytis aplinkosauginio švietimo patirtimi tarp dalyvaujančių mokyklų;
  • Įtraukti šeimas į ekologinio ugdymo procesą.

Sėkmingas ir visapusiškas vaiko vystymasis yra neatsiejamas nuo praleidžiamo laiko lauke, todėl svarbu mokyti vaikus nuo pat mažens palaikyti pagarbų santykį su jį supančia gamta. Bendradarbiaujant drauge su Kauno lopšeliu-darželiu ,,Žilvitis”, Latvijos darželiu ,,Ābolu maiss” ir Estijos Peetri darželiu-pagrindine mokykla, dalinsimės gerąją patirtimi ugdant ekologinę sampratą ugdytiniuose, organizuosime edukacinius užsiėmimus vaikams bei jų šeimoms bei stiprinsime įstaigos pedagogų profesinius įgūdžius gamtosaugos bei STEAM veiklų sferoje.

Mokysimės vieni iš kitų: vaikai, tėvai, mokytojai. Labai tikimės, kad vaikai įgis pasitikėjimo savimi eksperimentuodami, ieškodami, kaupdami, tyrinėdami, kurdami, sistemindami ir pristatydami rezultatus.

Informaciją  apie  projekto  rezultatus  pateiksime socialiniuose tinkluose, žiniasklaidos priemonėse, vykdysime patirties sklaidą elektroninėje erdvėje.

Kids go green STEAM (Nord Plus) Facebook grupė